Warsztaty z psychologiem

Jak odgonić czarne myśli kłębiące się w głowie przed występem? Jak wejść na scenę z odwagą i nie dać się pokonać tremie? Poszukiwaniom odpowiedzi na te pytania oddali się uczestnicy warsztatów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Warsztaty odbyły się 13 lutego, a poprowadziła je goszcząca kolejny raz w naszej szkole pani doktor Aleksandra Piechaczek. Zajęcia opierały się głównie na przedstawieniu Metody Sześciu Kapeluszy Edwarda De Bono. Idea sześciu kapeluszy pozwala na twórcze podejście do rozwiązywania problemów, wskazuje sześć różnych stron, z jakich można dany problem postrzegać. W poniedziałek szukaliśmy twórczego rozwiązania poradzenia sobie z negatywnymi emocjami i myślami przed występem oraz uczyliśmy się jak wykorzystywać kolorowe kapelusze do poradzenia sobie z krytyką rówieśników, którzy wyśmiewają się z powodu naszego uczęszczania PSM. Nasi uczniowie bogatsi o nową wiedzę już teraz na pewno przed ważnym graniem nie założą czarnego kapelusza! Co najwyżej niebieski, albo żółty! A my nauczyciele będziemy wiedzieli dlaczego!

Zdjecia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR