Pierwsze szkolne warsztaty akordeonowe za nami

28 kwietnia br., w godz. 16.00-19.00, odbyły się pierwsze w naszej szkole warsztaty akordeonowe. Organizacją zajęła się pani Wiesława Lampert-Szczyra, która zaprosiła do ich poprowadzenia panią mgr Liliannę Bochen – pedagoga z licznymi sukcesami na swoim koncie, od wielu lat pracującego w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu. Dodać należy, że pani Lilianna już wielokrotnie odwiedzała naszą szkołę, uczestnicząc w kolejnych edycjach Międzywojewódzkiego Konkursu Akordeonowego, jaki co dwa lata odbywa się w naszej szkole.
W ostatnim zaś, który odbył się w listopadzie 2016r., jej uczennica Magda Oko (uczestnicząca także w warsztatach) zajęła II miejsce.

Program warsztatów:
– mini popis uczniów uczestniczących w warsztatach
– krótki recital Magdaleny Oko (III rok PSM II stopnia w Zabrzu)
– lekcja pokazowa z Frankiem Mirkiem, uczniem I roku PSM I stopnia w Zabrzu
– wykład, któremu towarzyszyły filmy z konkursów akordeonowych Magdy Oko i innych uczniów z początków ich nauki gry na akordeonie
– wspólna praca w zespole – uczestnicy warsztatów pod okiem pani Lilianny pracowali na popularnymi utworami: Pojedziemy na łów i My bonnie (dodać należy, że prawie dla wszystkich była  to pierwsza w życiu próba muzykowania zespołowego!)

Choć warsztaty przeznaczone były dla młodszych uczniów, klas 1-3 C6, uczestniczyli w nich także starsi uczniowie i rodzice.
W przyjaznej, luźnej atmosferze, pani Bochen  przekazywała wskazówki dotyczące m.in. właściwej postawy, technik gry, prowadzenia miecha oraz ułożenia ręki podczas nauki na akordeonie. Opowiadała także współpracy pomiędzy: nauczycielem, uczniem i rodzicem, współpracy która jest niezbędna do osiągnięcia pozytywnych wyników i postępów w trakcie edukacji muzycznej.

Czy wskazówki i rady pani Lilianny utkwiły w pamięci uczniów i ponad trzygodzinne spotkanie będzie owocne?…Czas pokaże:)

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas akordeonu: p. Wiesławy Lampert-Szczyra i p. Henryka Malona.

Dziękujemy pani Liliannie Bochen oraz jej uczniom za przyjazd do naszej szkoły i udział w warsztatach.

Dziękujemy również uczniom, rodzicom naszej szkoły, za aktywne uczestnictwo w warsztatach.

Zdjęcia w galerii …

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR