Recital skrzypcowy Michała Kubicy

9 maja o godz.18 odbył się Recital Skrzypcowy Michała Kubicy- ucznia klasy VI Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach klasy dra Jacka Ropskiego. (Poza tym Michał jest także członkiem zespołu Baltic Trio). Przy fortepianie Michałowi akompaniowała p. Aleksandra Kielar-Machura.

PROGRAM:

-J.S.Bach – III Sonata na skrzypce solo C-dur cz.3 Largo i cz. 4 Allegro assai,

-R.Schumann- Sonata a-moll cz.1 i 2,

-H.Wieniawski- Koncert skrzypcowy d-moll cz.1,

-J.Brahms- Scherzo.

Pierwszy utwór Michał zagrał bardzo emocjonalnie i z wielką dokładnością wygrywał wszystkie ozdobniki. Cześć III była taka jakby dostojna i kojarzyła się z dworem królewskim, zaś IV cz. była bardziej skoczna i to właśnie ona mi się bardziej podobała. Z podziwem patrzyłam jak szybko Michał poruszał smyczkiem.

Drugi utwór sprawiał wrażenie romantycznego. Był on umiarkowany. Gdy go słuchałam w głowie miałam obraz pary siedzącej na romantycznej kolacji, a w tle grał skrzypek ten właśnie utwór. Był on bardzo słodki.

Koncert skrzypcowy d-moll był bardzo piękny. Michał bardzo wczuwał się w ten utwór i wydawało mi sie, że zagrał go najlepiej z wszystkich. Ten utwór był bardzo żwawy i postawił przed Michałem ogromne wymagania techniczne.

W czwartym utworze Michał miał szczęście, że były niekiedy drobne przerwy na wzięcie oddechu, gdyż był on bardzo szybki. W późniejszym czasie stawał się coraz słodszy i delikatny.

Recital bardzo mi się spodobał,  był interesujący i fascynujący. Michał na egzaminie dyplomowym powinien dostać co najmniej oceną bardzo dobrą.

Nadia Wiesner – kl. VI c6

 

 

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR