Warsztaty skrzypcowe

11 maja, już od samego rana z sali kameralnej naszej szkoły słychać było dźwięki skrzypiec. Na ostatniej prostej przed egzaminami w przygotowaniach pomógł nam wyjątkowy gość – profesor Krzysztof Lasoń z Akademii Muzycznej w Katowicach. Przyjechał specjalnie, by poprowadzić warsztaty dla naszych młodych skrzypków.
Uczniowie pani Danuty Jamickiej, Anny Muchy, Moniki Schmidt i Moniki Dziurawiec mieli okazję dowiedzieć się, kiedy prawa ręka przypomina wodospad, które pasaże mają brzmieć słonecznie, kiedy smyczek odbija się jak piłka do koszykówki i dlaczego warto mówić i grać pełnymi zdaniami. Pan Lasoń podzielił się również tajemną wiedzą na temat strojenia półtonów i całych tonów, sprężystego kciuka i jego najwierniejszego przyjaciela oraz rozluźniania całeeego ciała: od czubka głowy i szyi, po koniuszki palców u nóg. Z każdą minutą grało się coraz bardziej muzykalnie i czysto, a trudne miejsca nagle stawały się dużo łatwiejsze. Po tak dużej dawce pozytywnej energii jesteśmy pewni, że wiosna jest już w końcu nie tylko na dworze, ale także w naszej pełnej rozmachu muzyce! To może i egzaminy pójdą jak z płatka?

Dziękujemy Panu Lasoniowi za poprowadzenie warsztatów i zapraszamy do Raciborza częściej! Może, skoro już trochę cieplej, następna edycja odbędzie się w plenerze…

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR