Wieczór Polski w DK Strzecha

10 maja 2017 o godz. 18:00, po raz drugi w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować się na Wieczorze Polskim w Domu Kultury Strzecha. Szkoła muzyczna zapowiadana przez dyrektora szkoły Piotra Pisarczyka wystąpiła oczywiście z polskimi z utworami.

Wystąpili kolejno:

1. Chór pod dyr. Barbary Wałach – „Zajączek” i „Wiosna”
2. Zofia Ruda – wiolonczela – Janina Garścia „Sonatina” i
„Zasmuconej” Mieczysława Karłowicza (przygotowana przez Ewelinę Mrozek)
3. Julia Daszkiewicz – klarnet – A. Rubinstein „Melodia” (przygotowana przez
Dariusza Walę)
4. Łucja Rucińska – fortepian – Janina. Garścia „Sonatina C-dur”
(przygotowana przez Gabrielę Plura)
6.Vivienne Siedlaczek – skrzypce – Romuald Twardowski „Oberek”
(przygotowana przez Monikę Schmidt)
7. Mikołaj Mucha – akordeon – K. Olczak „Rondino” (przygotowany przez Henryka Malona)
8. Zespół smyczkowy pod dyr. Eweliny Mrozek – „Góralskie konie”
9. Zespół smyczkowy i Chór „Dylu, dylu”

Podczas koncertu uczniom akompaniowali: Jarosław Pawłowski i Barbara Wałach.

Po części artystycznej odbył się wykład prowadzony przez dr Józefa Młynarczyka z Hamburga – były prezes Związku Polaków w Niemczech.
Podczas spotkania słuchaczom przybliżone zostały sylwetki: ks. Bolesława Domańskiego (polskiego duchownego, doktora filozofii i działacza Związku Polaków w Niemczech), działacza dr. Jana Kaczmarka oraz Arki Bożka (działacza na Śląsku Opolskim).

W podziękowaniu za występ szkoła muzyczna otrzymała piękny olbrzymi kosz kwiatów, który jeszcze tego samego dnia trafił do hallu głównego szkoły, gdzie przyozdabia popiersie patrona naszej szkoły, Stanisława Moniuszki.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR