Koncert dla osób niepełnosprawnych

Dnia 17.05.2017r. o godz. 10.00, odbył się  w naszej szkole kolejny, tradycyjny już o tej porze roku koncert dla osób niepełnosprawnych. Przybyli wierni słuchacze z trzech ośrodków miasta Raciborza: Warsztatów Terapii Zajęciowej przy  ul. Rzeźniczej oraz Domu Pomocy Społecznej „Pogodna jesień” i  Zespołu Szkół Specjalnych z dzielnicy Ostróg. Koncert miał formę prezentacji poszczególnych instrumentów, na których uczą się nasi uczniowie, począwszy od instrumentów strunowych – smyczkowych (skrzypce, wiolonczela, poprzez szarpane (gitara) i klawiszowe ( fortepian), instrumenty dęte (flet, klarnet, trąbka, saksofon, organy), aż po instrumenty perkusyjne (werbel). „Rodzynkiem” pośród prezentowanych instrumentów był występ organistki z klasy p. E. Włosek-Żurawieckiej – Magdy Pohlmann, która tym razem zasiadła przy fortepianie i zaśpiewała słynne „Hallelujah” Leonarda Cohena. Dodatkową atrakcją koncertu, która bardzo przypadła do gustu wszystkim słuchaczom, były wierszowane zagadki (czytane przez prowadzącą pomiędzy występami uczniów) dotyczące znajomości instrumentów muzycznych. Widownia poradziła sobie z nimi rewelacyjnie, odgadując wszystkie bez problemów.

Bisy na zakończenie koncertu dowiodły, że publiczność dobrze się bawiła a występy naszych uczniów – po raz kolejny należą do udanych.

Koncert zorganizowała i poprowadziła p. Elżbieta Włosek-Żurawiecka, zaś akompaniowały uczniom: p. Katarzyna Cwik, p. Elżbieta Malon i p. Piotr Pisarczyk.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR