Nasi uczniowie na koncercie tria barokowego

„Stará hudba po cestách Evropy” – „Muzyka dawna na szlakach Europy” – to tytuł jaki nadali cyklowi koncertów wykonawcy, z którymi spotkaliśmy się 20 września na kolejnym koncercie          w ramach tegorocznych  Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai. Przypomnijmy        w tym miejscu, że Henryk Klaja był wybitnym organistą i dyrektorem naszej szkoły – dzięki niemu powstał budynek szkoły przy ulicy Ogrodowej, a szkoła, jako jedna z nielicznych w naszym regionie posiada organy.

Koncert na pewno spodobał się tym wszystkim, którzy muzykę dawną (w tym przypadku barokową i klasyczną) stawiają ponad wszystko. Czeskie Trio Muzyki Barokowej zabrzmiało w składzie: Pavel Hromádka – trąbka, Dušan Foltýn – obój, Tomáš Thon – organy. Nie była to pierwsza wizyta tego tria w Raciborzu, wystąpili już u nas po raz kolejny. Zaprezentowali, jak przystało na wykonawców z Czech, głównie muzykę czeskiego baroku i klasycyzmu. Mogliśmy w tych utworach podziwiać niezwykłe brzmienie trąbki, która w połączeniu z subtelnym brzmieniem oboju brzmiała niesamowicie miękko, miejscami wręcz miało się wrażenie, że brzmią dwa oboje. Zespół brzmiał jednolicie, co przy takim zestawieniu instrumentów nie jest rzeczą łatwą. W koncercie wzięli liczny udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Jakie były ich wrażenia – jeszcze nie wiadomo, ale na pewno udział w tym koncercie przybliżył słuchaczom nieznane dotąd dzieła czeskich kompozytorów.

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Warsztaty skrzypcowe

   16 października 2018

   16 października br., w naszej szkole, odbędą się warsztaty skrzypcowe, które poprowadzi adt dr Adam Mokrus. Godzina zostanie podana wkrótce.

  • Koncert duetu: Trefon Gmyrek DUO

   15 października 2018
   17.00

   15 października br., o godz. 17.00, w naszej szkole, odbędzie się Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym wystąpi: Trefon Gmyrek DUO, w...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR