Warsztaty z budowy fortepianu

W poniedziałek, 9 października br., odbyło się w naszej szkole dosyć niecodzienne wydarzenie. Wszyscy szkolni pianiści: zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, pod czujnym okiem Dyrekcji, mieli możliwość spotkania się na żywo z prawdziwym stroicielem. Odwiedził nas bowiem pan Damian Kocur, stroiciel i konserwator fortepianów i pianin, a przy tym, jak się okazało, bardzo sympatyczny człowiek, mający bardzo dużą wiedzę na temat wykonywanego zajęcia. Widać było, że to co robi, stanowi jego prawdziwą pasję. Uczestnicy spotkania mogli wiele dowiedzieć się o historii fortepianu, poznać różnicę pomiędzy mechanizmem z pojedynczą a z podwójną repetycją, dowiedzieć się wiele ciekawostek o budowie fortepianu, a także zapamiętać, jak prawidłowo dbać o instrumenty. Pan Damian przedstawił także krótko (ale dosadnie), różnice pomiędzy „prawdziwymi” instrumentami, a tymi elektronicznymi. Całe spotkanie było bardzo udane, zresztą nie mogło być inaczej, gdyż jego główną inicjatorką i organizatorką była Pani Kierownik Sekcji Instrumentów Klawiszowych mgr Marta Kowalczyk – Podsiadły. Jednocześnie należy bardzo podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Zdjęcia w galerii

 

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Warsztaty skrzypcowe

   16 października 2018

   16 października br., w naszej szkole, odbędą się warsztaty skrzypcowe, które poprowadzi adt dr Adam Mokrus. Godzina zostanie podana wkrótce.

  • Koncert duetu: Trefon Gmyrek DUO

   15 października 2018
   17.00

   15 października br., o godz. 17.00, w naszej szkole, odbędzie się Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym wystąpi: Trefon Gmyrek DUO, w...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR