Kolejny Wieczór Polski w DK Strzecha z udziałem naszych uczniów!

24 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej RCK DK ,,Strzecha’’ odbył się Wieczór Polski zatytułowany: ,,Błogosławiony ks. Emil Szramek. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’.  

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu prof. dr hab. Franciszka Antoniego Marka (wybitnego polskiego historyka oraz pedagoga związanego z Uniwersytetem Opolskim).  Następnie część artystyczną wypełnili
m. in. uczniowie z naszej Szkoły.

Jako pierwsza występy otworzyła Irina Gadachik z klasy gitary p. M. Swoińskiego, następnie usłyszeliśmy duet skrzypcowy w wykonaniu: Oliwi Gronowicz i Zuzanny Hajdugi z klasy skrzypiec p. D. Jamickiej, Zuzanna Ćmok zaprezentowała klasę fletu p. J. Maciejewskiej – Ratuś, natomiast Julia Żyła z klasy p. A. Motyki przybliżyła słuchaczom brzmienie saksofonu. Klasę klarnetu p. D. Wala zaprezentowała Laura Gołąbek a całość wspaniałych występów zamknęła Kamila Lazar z klasy oboju p. Ż. Ostrowskiej.

Po występach naszych uczniów odbyła się prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego ,,BRZEZIE’’ z parafii św. Mateusza i Macieja pod dyr. p. Aleksandry Gamrot.

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem Wieczoru Polskiego był pan Zbigniew Ciszek. Patronat objął Prezydent Miasta Racibórz.

Zdjęcia w galerii (za zgodą aut. zdjęć i redakcji strony)

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR