Spotkanie z Michałem Dąbrowskim

Dnia 26 października 2017r. o godz. 17.00, w sali koncertowej PSM, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Szkoła Moniuszki – bliżej gwiazd. Tym razem, gościem spotkania był organista dr Michał Dąbrowski, który podczas odbywającego się w tym samym dniu I Transgranicznego Konkursu Organowego, był również członkiem Jury. Pomimo napiętego grafiku konkursu, p. Dąbrowski znalazł czas, by uczestniczyć w spotkaniu, a tuż po jego zakończeniu wrócić do obrad komisji konkursowej.
Spotkanie poprowadził już tradycyjnie – p. dyr. Piotr Pisarczyk.
Michał Dąbrowski to organista, kompozytor i dyrygent, absolwent Wydział Wychowania Muzycznego oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie organów prof. Józefa Serafina w warszawskiej PWSM, obecnie organista Kościoła św. Krzyża w Warszawie, skąd w każdą niedzielę Polskie Radio transmituje msze święte.
Podczas czwartkowego spotkania, opowiadał o swoich początkach z muzyką, studiach a także ważnych momentach z życia osobistego.
Niezwykła osobowość, ciepła i  skromna gwiazda, tak w kilku słowach można określić postać p. Michała Dąbrowskiego, a październikowe spotkanie – jedno z najciekawszych z cyklu, bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR