Jesienny Koncert Muzyki Polskiej

Jesienny Koncert Muzyki Polskiej stał się już tradycją w naszej szkole. Polski repertuar koncertu, jest wkładem naszej szkolnej społeczności w obchody przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości. Tego roku, data ta miała jednak swoje podwójne znaczenie. Dokładnie bowiem w sobotę, 11 listopada tego roku (2017) – zmarł Paweł Kowol – muzyk, kompozytor i wieloletni pedagog PSM w Raciborzu. Z tej smutnej okazji też, Jesienny Koncert Muzyki Polskiej był poświęcony także Jego pamięci. Minuta ciszy, Piękne miasto jest Racibórz – kompozycja Pawła Kowola oraz pieśń S. Moniuszki Ojcze z niebios (wykonane przez chór i zespół instrumentalny nauczycieli naszej szkoły), były pożegnalnym akcentem koncertu dla zmarłego, po którym rozpoczęła się dalsza część – z programem wykonanym przez uczniów.
Usłyszeliśmy przedstawicieli klas: fortepianu (Wojciech Zapart, Tymoteusz Opiela, Franciszek Elsner, Alicja Grzyb), skrzypiec (Weronika Socha, Oliwia Gronowicz, Zuzanna Hajduga), wiolonczeli (Zofia Ruda, Emilia Klimża), kontrabasu (Sławomir Drużbicki i Konrad Drużbicki), saksofonu (Julia Żyła), fletu (Magdalena Zygmunt) i organów (Magdalena Pohlmann) a także uczniów klasy drugiej C6 zajęć rytmiki, którzy wykonali piosenkę F. Rybickiego Młyn oraz Galop z filmu Cwał – W. Kilara w interpretacji ruchowo-przestrzennej (przyg. przez p.Barbarę Wałach) oraz zespół wokalny z klasy I C4 z piosenką A. Rutkowskiego Ole – ola (przyg. przez p.Katarzynę Cwik).
Koncert poprowadziła p. Gabriela Plura, zaś uczniów do występu przygotowali nauczyciele:
p. B. Wałach, p. K. Cwik, p. M. Kowalczyk-Podsiadły, p. K. Starzec-Kawalec, p. A. Mucha, p. D. Jamicka, p. E. Włosek-Żurawiecka, p. E. Mrozek, p. M. Lubińska, p. R. Kierpiec, p. D. Wala oraz p. A. Motyka.
Solistom akompaniowali: p. K. Cwik oraz p. J. Pawłowski.
Środowy koncert, z wyjątkowo „wysmakowanym” repertuarem, wykonanym na bardzo dobrym poziomie, zapoczątkował cykl koncertów, zaplanowanych na rok szkolny 2017/2018.
Kolejny już za miesiąc – tym razem z repertuarem świątecznym, w sali DK Strzecha, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

15 listopada 2017.

Zdjęcia w galerii

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Koncert Muzyki Polskiej

   13 listopada 2018
   17.00

   13 listopada br., w naszej szkole odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 17.00. W tym dniu...   Więcej

  • Warsztaty wiolonczelowe

   9 listopada 2018

   9 listopada br., w naszej szkole odbędą się warsztaty wiolonczelowe, które poprowadzi p. Anna Banaś. Godziny warsztatów zostaną podane w późniejszym terminie.

  • Warsztaty fletowe

   25 października 2018
   10.30

   25 października 2018 r., w naszej szkole odbędą się warsztaty fletowe, które poprowadzi p. Adrianna Lis. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.30, w sali...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR