Chór naszej szkoły w raciborskim kościele WNMP

W dniu 23 11 2017 r w raciborskim kościele WNMP odbył się koncert  Raciborzanie Śpiewają Gaude Mater Polonia. Wykonawcami byli soliści: o.Tomasz Jarosz, Marta Gamrot-Wrzoł, Mateusz Goniowski, Anna Pannek. Marzena Korzonek, Barbara Skora oraz chór PSM w Raciborzu, chór Brzezie, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna PSM I i II st. w Gliwicach, całość prowadził i dyrygował Andrzej Rosół.


Wszyscy wykonawcy koncertu z wielkim zaangażowaniem wykonali ten bardzo zróżnicowany repertuar, w którym przeważała muzyka dawna, ale nie zabrakło również utworów kompozytorów współczesnych. Nasi uczniowie rozpoczęli koncert pięknie wykonanym psalmem M. Gomółki Nowy monarsze możnemu rym zacznicie…, a zakończyli śpiewając z wszystkimi wykonawcami i publicznością pieśń Gaude Mater Polonia. Wydaje się, że każdy będący na koncercie odczuł podniosły nastrój tej wspaniałej pieśni wykonanej przez wszystkich obecnych w kościele. Był to punkt kulminacyjny całego koncertu.

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Koncert Muzyki Polskiej

   13 listopada 2018
   17.00

   13 listopada br., w naszej szkole odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 17.00. W tym dniu...   Więcej

  • Warsztaty wiolonczelowe

   9 listopada 2018

   9 listopada br., w naszej szkole odbędą się warsztaty wiolonczelowe, które poprowadzi p. Anna Banaś. Godziny warsztatów zostaną podane w późniejszym terminie.

  • Warsztaty fletowe

   25 października 2018
   10.30

   25 października 2018 r., w naszej szkole odbędą się warsztaty fletowe, które poprowadzi p. Adrianna Lis. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.30, w sali...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR