Warsztaty po noszymu, czyli po ślonsku:)

22.01.2018r., przed godziną16.00 uczniowie klasy II cyklu sześcioletniego byli już bardzo niecierpliwi i ciekawi co ich dziś czeka w naszej szkole.
Najpierw zjawili się goście – czyli koledzy i koleżanki wraz ze swymi opiekunkami z PSM w Wodzisławiu Śląskim. Już od kilku lat nauczycielki rytmiki organizują dla swych uczniów wspólne warsztaty,  a tym razem miały to być TAŃCE I ZABAWY ŚLĄSKIE.
Teraz już wszyscy wspólnie wyczekiwali Pani która miała poprowadzić te warsztaty. A była to przesympatyczna pani Aldona Krupa – Gawron.
Krótko po 16.00 wszystkich przywitała pani wicedyrektor Barbara Wałach i rozpoczęły się warsztaty. No i zaczęło się. Na początku mała rozgrzeweczka (jeszcze nie śląska:) typu Fiku miku, brum, brum, brum, mniam, mniam……. (niestety nie bardzo zapamiętałam te rymy:).
A potem to już typowe tańce śląskie: OWCZARECZEK, DIABEŁEK, BULGER czy znany wszystkim TROJOK oraz zabawy śląskie: ŻYD, DZIAD czy MIOTLORZ.
Było nawet nieźle, rytmy wszyscy załapali, tylko na początku chopcy wstydzieli sie dziołchow i ni chcieli tańcować razem, a potem to zdarzoło sie,  że  mieszoły się dzieckom kroki, rynce się pomotlały, nie godając już nic o śpiywaniu po ślonsku:

Szła żydówka kole muru, wyloła se gornek żuru.

Żyd sie śmioł, aż sie chwioł, czopka zdjoł, tył wypioł:):):)

Czasami technika robiła figla i muzyka w pendrive odmawiała posłuszeństwa. Ale nasze panie doskonale zastąpiły nagrania. I zabrzmiał Trojok czy inne melodie na 4 ręce w wykonaniu pań rytmiczek – Barbary Grobelny i Barbary Wałach.
W przerwach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wspaniałymi ptysiami i innymi słodkościami, które zafundowała nam Rada Rodziców naszej szkoły, za co bardzo gorąco dziękujemy.
Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w warsztatach, a nasi uczniowie klasy II zaproszenie od uczniów z Wodzisławia na wspólne warsztaty w drugim semestrze. Z pewnością skorzystamy z zaproszenia i pojedziemy:):):)

Zdjęcia w galerii

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Koncert Muzyki Polskiej

   13 listopada 2018
   17.00

   13 listopada br., w naszej szkole odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 17.00. W tym dniu...   Więcej

  • Warsztaty wiolonczelowe

   9 listopada 2018

   9 listopada br., w naszej szkole odbędą się warsztaty wiolonczelowe, które poprowadzi p. Anna Banaś. Godziny warsztatów zostaną podane w późniejszym terminie.

  • Warsztaty fletowe

   25 października 2018
   10.30

   25 października 2018 r., w naszej szkole odbędą się warsztaty fletowe, które poprowadzi p. Adrianna Lis. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.30, w sali...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR