Koncert świąteczno-karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 1

Był ciemny i chłodny wieczór 24.01.2018 r., gdy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu przybyli uczniowie naszej szkoły.

Na dużej sali gimnastycznej trwało już wesołe podsumowanie pierwszego semestru. Na utworzonej na tą okazję scenie występowali uczniowie SP nr 1, śpiewali piosenki i przedstawienie dał szkolny kabaret. Na zdjęciach widać w tle scenografię z występu kabaretu.

Pedagodzy i uczniowie, gdy scena była już wolna, szybko i sprawnie dokonali montażu estradowego. Na ekranie był wtedy wyświetlany krótki film o pozytywnym wpływie muzyki na rozwój i pracę mózgu człowieka. Pan Jan Błaszczyk dbał o prawidłową pracę systemu nagłośnienia, mikrofonów i o jakość dźwięku.

Koncert poprowadził Pan Dyrektor Piotr Pisarczyk.

Początek występu należał do zespołu jazzowego pod kierunkiem Jarosława Spałka. Usłyszeliśmy „Cantaloup Island”, kompozycję Herbie Hancocka. Improwizowane partie solowe zagrali: Jarosław Spałek na trąbce, Kamil Mucha na fortepianie i Dominik Depta na gitarze elektrycznej.

Podczas występu na ekranie wyświetlana była prezentacja instrumentów, na których można się uczyć w naszej szkole.

Po zespole jazzowym zagrała na gitarze klasycznej Małgorzata Sznicer, przygotowana przez pana Mariusza Swoińskiego, która jest także uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1, jak i wszyscy soliści koncertu świąteczno – karnawałowego.

Kolejny występ solowy zaprezentowała skrzypaczka Zuzanna Hajduga, przygotowana przez panią Danutę Jamicką, która wspierała ją także swoją obecnością na koncercie. Zuzanna wystąpiła z towarzyszeniem akompaniamentu pana Jarosława Pawłowskiego.

Na fortepianie zagrała następna solistka: Helena Krowicka.

Umiejętności w grze zespołowej zaprezentował zespół jazzowy wykonując kompozycję Quincy Jones’a „Soul Bossa Nova”. Partie solowe zagrali: Jarosław Spałek i Dominik Depta.

Trębacz Adam Krowicki, przygotowany przez pana Aleksandra Knurę wystąpił z akompaniamentem pana Jarosława Pawłowskiego.

Jakub Łyko, uczeń klasy instrumentów perkusyjnych pani Agnieszki Koss, która również była obecna na koncercie, zagrał na dzwonkach z towarzyszeniem fortepianu pana Jarosława Pawłowskiego.

Finał koncertu świąteczno – karnawałowego należał do zespołu jazzowego, który zagrał utwór Henry’ego Mancini pt. „Pink Panther”, jako improwizujący soliści zaprezentowali się Dominik Depta i Jarosław Spałek, pedagog prowadzący.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Beata Stępień podziękowała solistom i zespołowi oraz pedagogom za koncert, wyrażając nadzieję, że nie jest to ostatni nasz występ w tej szkole i że jeszcze kiedyś zagramy dla uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie!

Zdjęcia w galerii…

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR