IX MUZYCZNY MARATON FILMOWY

Wieczór, albo już powoli noc – 26 stycznia 2018, a ściśle mówiąc tradycyjnie już przed feriami zimowymi w naszej szkole odbył się IX już Muzyczny Maraton Filmowy dla młodzieży.

Około 18.00 przed salą koncertową z niecierpliwością oczekiwało prawie 50 uczniów. Niektórzy z kocami, niektórzy z poduszeczkami. No cóż – w naszej sali kameralnej, gdzie odbywały się poprzednie maratony czujemy się zawsze jak w kinie, a tu w tymczasowym budynku – drewniane krzesła na sali koncertowej. I jak tu wytrzymać 6 godzin??

A tu niespodziana – na sali koncertowej 10 materacy, na których można usiąść, wygodnie się położyć i oglądać filmy. I to jakie?!

KOPIA MISTRZA

„Kopia mistrza” to fikcyjna opowieść o skomplikowanych relacjach pomiędzy starzejącym się już Ludwikiem van Beethovenem  i młodą Anną Holtz – utalentowaną studentką konserwatorium podejmującą się pracy w charakterze kopistki. Anna, która sama komponuje, wierzy, że współpraca z Beethovenem może stać się dla niej okazją do rozwinięcia własnych umiejętności. Jednak dotknięty głuchotą muzyczny geniusz okazuje się osobą niezwykle trudną we współżyciu.

ZAKONNICA W PRZEBRANIU 2

Deloris – rockowa piosenkarka zakłada habit, ale na szczęście tylko w ramach pomocy zaprzyjaźnionym siostrom zakonnym. Ma zostać nauczycielką … muzyki. Na dodatek okazuje się,  że niesforne na pozór dzieciaki mają ogromny potencjał i talent muzyczny, który można wykorzystać do ocalenia liceum.

SING

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona  popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.  Do konkursu stają m.in. : Mysz – saksofonista , nieśmiała Słonica, mamuśka Świnka, młody gangster Gorilla, czy punkowa  Jeżozwierzyca. A co z tego wyniknie???

Poza filmami tradycyjnie już w przerwach uczniowie raczyli się Pizzą i Popcornem, które zostały dofinansowane przez Radę Rodziców.

Na całością czuwała sekcja przedmiotów ogólnomuzycznych – Mariola Rosół, Barbara Wałach i Piotr Pisarczyk.  A bardzo chętnie jak zawsze pomogli również nauczyciele innych sekcji: Gabriela Plura i Marianna  Lubińska (od lat smażące popcorn:):):), Wiesława Lampert-Szczyra, Katarzyna Starzec-Kawalec, Danuta Jamicka oraz Dariusz Wala.

IX MMF za nami, a za rok spotkanie jubileuszowe – X Maraton.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR