„Ping -pong! Piff, paff! Patataj, patataj!” – czyli III warsztaty chóralne na Leśnej Polanie

W pierwszy weekend marca, nasz szkolny chór „Caramello”, rozpoczął III już cykl warsztatów szkoleniowo – integracyjnych dla zespołów naszej szkoły, które odbyły się oczywiście na Leśnej Polanie w Szymocicach.

W piątek od godziny 17 uczniowie chóru, zaczęli przybywać na miejsce warsztatów. Po zakwaterowaniu w domkach rozpoczęła się pierwsza próba, którą poprowadziła p. Aleksandra Gawin. Po próbie uczniowie zjedli pyszną kolację i potem spędzali czas wolny, początkowo na dworze, a potem w domkach.

W sobotę po śniadaniu rozpoczęły się próby z zaproszonym gościem – prof. Joanną Glenc – dyrygentką oraz pedagogiem w Zakładzie Dyrygowania i Wokalistyki Instytutu Muzyki w Cieszynie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy i aktywnie współpracowali z panią prowadzącą. W przerwach między próbami, chórzyści wykorzystywali każdą wolną chwilę, by spędzić czas na zabawach na świeżym powietrzu (i o dziwo, nadal mieli siły do dalszej pracy na próbach! ☺). Po całym pracowitym dniu prób, uczniowie byli tak głodni, że zjedli całą pizzę przygotowaną na kolację i opiekunowie musieli zadowolić się tostami ☺. Po napełnieniu brzuszków nadszedł czas na wspólne gry i zabawy.

W niedzielę po śniadaniu odbyła się ostatnia próba generalna. Trochę, żal było siedzieć w pomieszczeniu, gdy za oknem kusiła nas piękna pogoda i świecące słoneczko, dlatego w przerwach uczniowie czym prędzej wybiegali na polanę, by grać w chowanego. Po próbie nadszedł czas na szybkie pakowanie i ostatni wspólny obiad, na który przybył również Pan Dyrektor. Po pysznym obiedzie, nadszedł czas na najważniejszy punkt programu – koncert dla Rodziców, do którego przygotowywaliśmy się przez całe warsztaty. Bezdyskusyjnym hitem tegorocznych warsztatów został utwór „Ping-pong”, wykonywany przez uczniów z niewyobrażalną energią i zaangażowaniem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych warsztatów – dyrekcji, oraz nauczycielom za opiekę – p. Barbarze Wałach, p. Marioli Rosół i p. Aleksandrze Gawin oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie warsztatów i słodki poczęstunek.
Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR