Warsztaty zespołu smyczkowego

W dniach 16-18.03.2018 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dla zespołu smyczkowego, które odbyły się w ośrodku wypoczynkowym „Leśna Polana” w Szymocicach.

Przez cały weekend z zespołem smyczkowym pracował Pan Andrzej Rosół.

W piątek wieczorem na „Leśnej Polanie” wybrzmiały pierwsze dźwięki, oznajmiając rozpoczęcie warsztatów. Sobota minęła pracowicie. Próby odbywały się rano i po południu. Dzieci wytrwale ćwiczyły pod okiem Pana Dyrygenta. Przygotowywały utwory o różnorodnej tematyce, reprezentujące różne gatunki muzyczne. W repertuarze znalazły się: taneczny „Obertas”, rytmiczny „Marsz”, piosenka ze znanej bajki „Reksio”, utwór o przyjemnym tytule „Babcia z Krakowa” oraz fragmenty koncertów skrzypcowych „Wiosna” i „Jesień” z cyklu „Pory roku” Antonia Vivaldiego w specjalnym opracowaniu.

Oprócz wytężonej pracy znalazł się także czas na odpoczynek. Po sobotnim obiedzie uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość skorzystania z seansu w grocie solnej. Natomiast wieczorem miała miejsce wspólna integracja – czas na gry i zabawy.

Atrakcji dostarczała również pogoda, ponieważ spadł nieoczekiwany śnieg. Zamiast „wiosny Vivaldiego”, zamieszkujących „Leśną Polanę” odwiedziła zima.

Zwieńczeniem warsztatów był niedzielny koncert dla Rodziców. Próba generalna przebiegła pomyślnie. Uczniowie z radością i satysfakcją zaprezentowali zebranym owoce swoich wysiłków. Do wspólnej gry chętnie przyłączyli się nauczyciele.

Swoją obecnością na koncercie zaszczycił wszystkich Pan Dyrektor. Słowa uznania i podziękowania skierował w stronę Pana Andrzeja Rosoła jak i opiekunów. Wręczył także wszystkim uczestnikom warsztatów dyplomy.

Dla niektórych czas spędzony w Szymocicach był już znaną formą muzycznej przygody, dla wielu zaś stał się pierwszą okazją do przeżycia weekendu z muzyką. Myślę jednak, że każdy wyjechał stamtąd zadowolony i wzbogacony o nowe doświadczenia.

Zdjęcia w galerii…

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR