Warsztaty z prof. Czesławem Stańczykiem

Wczoraj, 26 marca 2018 r., w naszej szkole odbyły się warsztaty pianistyczne z profesorem Czesławem Stańczykiem. Warsztaty miały na celu przygotowanie uczniów do zbliżającego się  szkolnego konkursu: „Nie taki Bach straszny”. Profesor w bardzo ciekawy sposób opowiadał jak należy interpretować muzykę J. S. Bacha, jak ważną rolę odgrywa artykulacja oraz jak ważne jest źródło (urtext) z którego wykonujemy utwory tego największego kompozytora epoki baroku. Nasza szkoła może poszczycić się się takim urtextami za sprawą dofinansowania ze strony naszej wspaniałej Rady Rodziców. Zresztą sponsorem warsztatów również była Rada Rodziców za co ogromnie dziękujemy. Profesor Stańczyk był bardzo zadowolony z organizacji warsztatów oraz współpracy z uczniami. Na koniec przeczytał bardzo ciekawy Dekalog, o tym jak należy wykonywać muzykę J. S. Bacha. Oby ten Dekalog towarzyszył uczniom 19 kwietnia br. podczas VI konkursu muzyki barokowej: „Nie taki Bach straszny”, na który serdecznie zapraszamy!

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Koncert Muzyki Polskiej

   13 listopada 2018
   17.00

   13 listopada br., w naszej szkole odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 17.00. W tym dniu...   Więcej

  • Warsztaty wiolonczelowe

   9 listopada 2018

   9 listopada br., w naszej szkole odbędą się warsztaty wiolonczelowe, które poprowadzi p. Anna Banaś. Godziny warsztatów zostaną podane w późniejszym terminie.

  • Warsztaty fletowe

   25 października 2018
   10.30

   25 października 2018 r., w naszej szkole odbędą się warsztaty fletowe, które poprowadzi p. Adrianna Lis. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.30, w sali...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR