Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o życiu i Twórczości Kompozytorów już za nami

17 kwietnia br., już po raz dziesiąty odbył się – tym razem w naszej szkole – Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów. Jego bohaterem był jeden z trzech klasyków wiedeńskich – Ludwig van Beethoven. Po dziesięciu latach konkurs obejmuje swoim zasięgiem i skłania do udziału uczniów kolejnych szkół muzycznych naszego rejonu. Motywacją są zapewne wspaniałe nagrody, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim chęć poznania kolejnego kompozytora.

Konkurs jest dwuetapowy, a drugi etap – międzyszkolny – odbywa się co roku w innej szkole. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 osób ze szkól muzycznych w Wiśle, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu Zdroju, Gliwicach, Cieszynie i Raciborzu. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się o wyznaczonej godzinie, aby popisać się swoją wiedzą na temat życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Jury, w składzie: p. Dagmara Dudziak, p. Ewa Wigezzi – Skałka, p. Katarzyna Kucza, p. Aleksandra Dudek, p. Mariola Rosół wyłonili laureatów w dwóch grupach wiekowych: młodszej i starszej.

Grupa młodsza:

I miejsce – Julia Romanowska

II miejsce – Michalina Żarnowiecka

III miejsce – Karolina Stylok

Wyróżnienie – Amelia Mleczko

Grupa starsza:

I miejsce – Aleksandra Stylok

II miejsce – Magdalena Zygmunt (PSM Racibórz)

III miejsce – Hanna Płóciniczak

Wyróżnienie – Paweł Legierski oraz Kamil Mucha (PSM Racibórz)

Wręczenie nagród poprzedził krótki koncert, w programie którego znalazły się kompozycje bohatera konkursu, jak również Wolfganga Amadeusza Mozarta. W koncercie wystąpili: Victoria Matuszek – PSM Jastrzębie Zdrój = fagot oraz uczniowie naszej szkoły: Tymeoteusz Opiela – fortepian, Zuzanna Hajduga, Oliwia Gronowicz – skrzypce, Adam gawron – trąbka, Laura Gołąbek – klarnet, przy fortepianie zasiedli: Jarosław Pawłowski oraz Krzysztof Solik.

Po koncercie nadeszła długo oczekiwana chwila – wręczenie nagród i dyplomów, a całemu konkursowi towarzyszył konkurs plastyczny, w którym wzięły udział najmłodsze dzieci naszej szkoły: Wiktoria Kida , Maja Hawełek, Jadwiga Tomaszewska, Martyna Depta, Anna Kalisz, Julia Wieczorek, Leon Opiela, Zuzanna Bunio, Anna Musioł, Luiza Pordzik, Grzegorz Stankiewicz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejny konkurs. • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Koncert Muzyki Polskiej

   13 listopada 2018
   17.00

   13 listopada br., w naszej szkole odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 17.00. W tym dniu...   Więcej

  • Warsztaty wiolonczelowe

   9 listopada 2018

   9 listopada br., w naszej szkole odbędą się warsztaty wiolonczelowe, które poprowadzi p. Anna Banaś. Godziny warsztatów zostaną podane w późniejszym terminie.

  • Warsztaty fletowe

   25 października 2018
   10.30

   25 października 2018 r., w naszej szkole odbędą się warsztaty fletowe, które poprowadzi p. Adrianna Lis. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.30, w sali...   Więcej

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR