Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 25 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się kolejny już, coroczny Dzień Otwarty Szkoły. Punktualnie o godz. 16.30, występem szkolnego Big Bandu, w sali koncertowej rozpoczął się koncert, zatytułowany ” Wszystko gra”, którego „edycja” znacznie różniła się od poprzednich. Na małej scenie bowiem, ze względów logistycznych nie mogła zostać wystawiona inscenizacja bajki, do której przyzwyczailiśmy się w latach ubiegłych (ale do której na pewno powrócimy w nowej sali szkoły przy ul. Ogrodowej). Jednakże pomimo jego odmiennej formy, publiczność mogła nie tylko wysłuchać brzmienia wszystkich instrumentów, na których można uczyć się gry w naszej szkole, ale także dowiedzieć się o nich różnych ciekawostek z krótkich, treściwych wierszyków, recytowanych przed każdym, kolejnym występem naszych instrumentalistów.
Koncert zakończył występ Big Bandu, który brawurowo wykonał przebój „Can you dig it”.
Niewątpliwie niemałą atrakcją zwiedzania i poznawania instrumentów, było zbieranie pieczątek, a ich skompletowanie wieńczyło otrzymanie „nagrody” – niespodzianki.
Nad całością wydarzenia i jego prawidłowym przebiegiem czuwali:
p. Mariola Rosół, p. Aleksandra Gawin oraz p. Piotr Pisarczyk.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom za czynny udział w organizacji i przebiegu Dnia Otwartego, Radzie Rodziców za ufundowanie gadżetów, przygotowanie i prowadzenie kawiarenki oraz Rodzicom, za przygotowanie słodkich pyszności.

Galeria

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR