Relacja z wyjścia uczniów na koncert w kościele

W środę 12 września 2018 r., młodzi koneserzy muzyki z naszej szkoły, wzięli udział
w wyjątkowym koncercie, który odbył się w ramach XXXI Dni Muzyki Organowej i Kameralnej
w Raciborzu. Wyjątkowy nie tylko dlatego, że muzycznie podkreślił początek roku szkolnego
w Szkole Muzycznej, ale też zaprezentowali się w nim starsi  i bardziej muzycznie doświadczeni koledzy. Tworząc Orkiestrę Kameralną PSM w Gliwicach pod batutą Andrzeja Rosoła, zaprezentowali licznym słuchaczom wybór ciekawie dobranych utworów muzycznych.
Dzieła orkiestrowe przeplatane były kompozycjami na organy solo. Zagrał na nich Michał Duźniak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. W jego wykonaniu szczególną uwagę zwróciła kompozycja współczesnego kompozytora Przemysława Schellera uwydatniająca szeroki wachlarz możliwości brzmieniowych organ kościoła pw. WNMP w Raciborzu. Orkiestra i organy miały także okazję zaprezentować się wspólnie w koncertach G. F. Haendla.
Zróżnicowany repertuar koncertu pozwolił młodej orkiestrze wykazać się umiejętnościami
i muzykalnością. Z pewnością tak pięknej muzyki dobrze słucha się w przyjaznym gronie  koleżanek i kolegów. Jednak z przykrością trzeba stwierdzić, że nie wszyscy uczniowie pamiętali
o tym jak na koncercie należy się zachować… Pamiętajmy, że słuchając muzyki przeżywamy piękną, ale ulotną chwilę, nie przeszkadzajmy więc innym się nią zachwycać.

 

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR