Uczniowie klasy akordeonu na Zabrzańskich Warsztatach Akordeonowych

W dniach 19-20 października 2018.r,  w PSM I i II stopnia w Zabrzu, odbyły się warsztaty akordeonowe, które poprowadził akordeonista, kompozytor i dyrygent – p. Krzysztof Naklicki. W warsztatach wzięli udział nauczyciele i uczniowie klas akordeonu, śląskich i opolskich szkół muzycznych.

Naszą szkołę reprezentowały: Agata Wikarek i Zosia Solich oraz ich naucz. Wiesława Lampert-Szczyra. Program warsztatów składał się z prób (zajęć warsztatowych) oraz wykładów. Uczniowie i nauczyciele podzieleni byli na 3 grupy orkiestrowe, które pod kierunkiem p. Naklickiego pracowały nad wybraną przez Niego literaturą – własnymi kompozycjami oraz aranżacjami utworów polskich  kompozytorów. Nasze uczennice grały w orkiestrze młodszej, a p. Wiesława w orkiestrze nauczycieli. Wykłady dotyczyły: problemów wykonawczych wynikających z programowości oraz poszukiwaniu faktury, czyli opracowania utworu na zespół kameralny.
Zwieńczeniem pracy warsztatowej był dwugodzinny koncert, który odbył się 20 października w szkole muzycznej w Zabrzu, a w którym udział wzięły wszystkie orkiestry oraz szkolny chór. Koncert składał się wyłącznie z polskich kompozycji i poświęcony był obchodom 100 – lecia odzyskania niepodległości.


© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR