Koncert – karnawałowe ostatki

5 marca 2019 r, o godz. 17.00, w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się koncert: karnawałowe ostatki. Tradycyjnie poprowadzili go: p. dyrektor Piotr Pisarczyk i p. wicedyrektor Barbara Wałach.
Scenariusz tegorocznego koncertu, przedstawiał karnawałowe i „ostatkowe” zwyczaje różnych krajach świata, przedstawione za pomocą narracji i charakterystycznych dla danego kraju tańcach, wykonanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Usłyszeliśmy m.in. czeską polkę, wiedeński marsz, wenecki i paryski walc, brazylijską sambę, angielski slow-fox i kubańską cha-chę.
Wśród wykonawców: soliści (Wojciech Zapart – z kl. fortepianu p. Elżbiety Włosek-Żurawieckiej, Agata Wikarek – z kl. akordeonu p. Wiesławy Lampert-Szczyry, Emilia Klimża – z kl. wiolonczeli p. Marianny Lubińskiej, Weronika Socha – z kl. skrzypiec p. Anny Muchy, Oliwia Gembalczyk – kl. p. Joanny Maciejewskiej-Ratuś i Piotr Rostek – z kl. klarnetu p. Dariusza Wali), duety (Adam Gawron i p. Aleksander Knura, Karolina Kowol i p.Dariusz Wala, Florian Mazurek ze swoją mamą p. Violettą Spulą, Dawid Hanusek i p. Łukasz Ostrowski), szkolny Big Band, uczniowie klasy drugiej z zajęć rytmicznych, duet nauczycieli (p. Jarosław Spałek i p. Krzysztof Solik) oraz zespół nauczycieli (p. Katarzyna Starzec-Kawalec, p. Elżbieta Szczyrba, p. Piotr Kucharczyk, p. Jarosław Spałek i p. Piotr Pisarczyk). Akompaniował wykonawcom p. Krzysztof Solik.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie uczniów i udział w koncercie.
Następny już za rok!

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR