Warsztaty z budowy akordeonu

12 marca 2019 r., w godz. 16.00-17.30, odbyły się pierwsze w naszej szkole, warsztaty z budowy akordeonu. Poprowadził się je p. Adrian Pieniak, który na co dzień zajmuje się naprawą akordeonów. Uczestnicy warsztatów – uczniowie i rodzice, mogli na własne oczy zapoznać się ze skomplikowaną budową akordeonu. Zobaczyć z jakich części się składa, dowiedzieć się np. co to są głośnice, jak sprawdzić ile chórowy jest akordeon, co to znaczy „akordeon kanałowy”, w jakich warunkach powinien być użytkowany, by jak najdłużej nam służył, a także co najczęściej się w nim psuje. (Niewątpliwie akordeon to jeden z najbardziej skomplikowanych pod względem budowy instrumentów muzycznych…:))
Każdy uczestnik mógł też zapytać o interesujące go szczegóły z zakresu budowy akordeonu, a także poradzić się w kwestii remontu instrumentu, który posiada.

Inicjatorką warsztatów była p. Wiesława Lampert-Szczyra, a skierowane były do uczniów i rodziców klasy akordeonu naszej szkoły.

Dziękujemy p. Adrianowi za poprowadzenie warsztatów.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR