Koncert uczniów naszej szkoły i Grupy MoCarta

9 kwietnia 2019 r., o godz. 17.00, na scenie RCK, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wzięli udział we wspólnym koncercie, wraz ze słynnym kwartetem smyczkowym: Grupa MoCarta! Ten bez wątpienia wyjątkowy, muzyczny spektakl, był zwieńczeniem pięciodniowych warsztatów zespołu instrumentów smyczkowych, które odbyły się w Szymocicach (5-7.04.) – pod kier. p. Anny Muchy i w Raciborzu (8-9.04.) – pod kierunkiem członków kwartetu.
Koncert, który poprowadzili: p. Kamila Besz i p. Piotr Pisarczyk, składał się z czterech odsłon: w pierwszej usłyszeliśmy zespół instrumentów smyczkowych, pod dyrekcją p. Anny Muchy, w drugiej – trzy „mini kwartety” – przygotowane przez panów: Filip Jaślara, Michała Sikorskiego, Pawła Kowaluka i Bolesława Błaszczyka, w trzeciej nauczycieli-solistów, którym akompaniował kwartet: p. Martynę Kalus-Cholewę z arią „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehara oraz p. Jarosława Spałka z własną kompozycją na kornet. Czwartą odsłonę koncertu, stanowił brawurowy występ samej Grupy MoCarta, z charakterystyczną dla swojego repertuaru mieszanką dobrej muzyki i dowcipu.
Podsumowaniem muzycznego wieczoru, było rozdanie dyplomów i podziękowań dla: uczestników warsztatów – uczniów i nauczycieli oraz wszystkich osób, które pomogły przy organizacji koncertu.
Członkowie kwartetu zaś, tak samo jak tydzień temu p. Adam Sztaba, otrzymali m.in koszulki z logo szkoły.

Warsztaty i koncert zainicjował i koordynował p. dyr. Piotr Pisarczyk, któremu w imieniu całej szkoły serdecznie za to dziękujemy!

Specjalne podziękowania dla: 
– Rady Rodziców, za wsparcie finansowe przedsięwzięcia, 
– Dyrekcji RCK za możliwość zorganizowania koncertu,
– nauczycieli: p. Anny Muchy, p. Danuty Jamickiej i p. Marianny Lubińskiej,
– wszystkich uczniów i rodziców.

Zdjęcia w galerii: http://psmraciborz.pl/2019/04/10/koncert-uczniow-naszej-szkoly-i-grupy-mocarta/

https://raciborz.com.pl/2019/04/10/koncert-raciborskiej-psm-i-grupy-mocarta.html

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • Wakacje

   21 czerwca 2019
   31 sierpnia 2019

   Tegoroczne wakacje trwać będą od 21 czerwca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r.

  • Zakończenie roku szkolnego

   19 czerwca 2019
   14.00

   19.06. 2019 r., w sali koncertowej naszej szkoły, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego: 14.00 – klasy I-III c6 15.00 – klasy: IV-V c6...   Więcej

  • Maraton bajkowy

   18 czerwca 2019
   15.30 - 18.00

   18.06. 2019 r., w godz. 15.30 – 18.00, odbędzie się kolejny Maraton Bajkowy. Zapraszamy najmłodszych!

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR