Warsztaty Zespołu Instrumentów Smyczkowych 2019


Pierwszy kwietniowy weekend 2019 będzie się kojarzył członkom szkolnego zespołu smyczkowego z cytryną. Nie był ani kwaśny, ani żółty (choć w niedzielę zaświeciło słoneczko), ale uczniowie uczęszczający na zajęcia zespołu z prowadzącą Anną Muchą zostali wyciśnięci przez wspomnianą panią jak cytryny! I to do ostatniej kropelki! Nie było litości!

W tym dziele pomagały pani Ani nauczycielki z naszej szkoły: Danuta Jamicka i Marianna Lubińska. A to wszystko dlatego, że 09 kwietnia zaplanowano wspólny koncert naszego zespołu z Grupą MoCarta! Nie dziwi zatem, że pełną parą ruszyły przygotowania u wieńczone cytrynowo na warsztatach zorganizowanych od 05 – 07 kwietnia w Leśnej Polanie. Całe szczęście, że uczniowie oprócz intensywnego ćwiczenia mieli zorganizowaną część rozrywkową – wieczorny relaks zapewniało spędzanie czasu na wspólnym graniu w gry.

W tym roku najchętniej wybieraliśmy „Mafię” ale równie popularne było wykupywanie fantów po grze w imiona. W niedzielę przed południem mieliśmy gościa – Pan Dyrektor Piotr Pisarczyk przyjechał, aby posłuchać mini koncertu i ocenić, czy aby nasza praca nie poszła na marne… Nie poszła! Szef uznał, że jesteśmy przygotowani do występu jak należy! Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wróciliśmy do domów. No, to do wtorku! Koncert z Grupą Mo Carta – wielki finał!

Zdjęcia w galerii – Warsztaty w Szymocicach 5-7.04.2019
Zdjęcia w galerii – Warsztaty z Grupą MoCarta – 8-9.04.2019


© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR