Uczniowie naszej szkoły wśród laureatów XI Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów

W dniu 25 04 2019 r., w Jastrzębiu Zdroju, odbył się XI Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów: Stanisław Moniuszko. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów w  etapie szkolnym: Magdalena Zygmunt, Emilia Fita, Laura Lazar, Emilia Klimża i Rafał Potracki a także dwie uczennice: Karolina Kowol i Zofia Ruda, które brały udział w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce. Chociaż test był bardzo trudny, nasi uczniowie spisali się wspaniale, zdobywając nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: drugie miejsce w kategorii młodszych uczestników – Emilka Klimża i wyróżnienie – Emilka Fita, zaś w kategorii starszych uczestników, również drugie miejsce zdobyła Magdalena Zygmunt, a wyróżnienie Rafał Potracki. Po zakończeniu testu odbył się krótki koncert, w którym brały udział nasze uczennice: Karolina Kowol – klarnet, Zofia Ruda – wiolonczela i pani Martyna Kalus-Cholewa – śpiew, akompaniował pan Krzysztof Solik. Do koncertu uczniów przygotowali nauczyciele: p. Marianna Lubińska i p. Dariusz Wala, a do  XI Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów: p. Piotr Pisarczyk, p. Martyna Kalus-Cholewa i p. Mariola Rosół.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR