Rozpoczęcie roku szkolnego już na Ogrodowej !

2 września 2019 r, o godz. 16.00 – dla uczniów klas I i o godz. 17.00 – dla pozostałych uczniów, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które poprowadził p. dyr. Piotr Pisarczyk. Uroczyste podwójnie, bo już w wyremontowanej szkole przy ulicy Ogrodowej 7.
Po dwóch latach „przymusowego wygania”, wróciliśmy do starej szkoły w nowej odsłonie, co niewątpliwie cieszy nasze serca i oczy. Odnowiony budynek robi wrażenie i zachęca do pracy i nauki w nim, zarówno nauczycieli jak i uczniów.
Jak na razie czekamy na zakończenie remontu sali koncertowej i całego segmentu A, w której się mieści. Z tego też powodu rozpoczęcie roku odbyło się na holu, a najbliższe koncerty i popisy klasowe odbywać się będą w świetlicy.
Ze zmian logistyczno-organizacyjnych wymienić należy: numerację sal (wg. segmentów A, B i C), zmianę sal części nauczycieli (dla jednych tymczasowej, ze względu na wspomniany już remont segmentu A, dla innych już na stałe), a także zmiany w kadrze nauczycieli (urlopy, zastępstwa – aktualna kadra znajduje się w zakładce: organa szkoły/rada pedagogiczna), w tym zmiana na stanowisku wicedyrektora, którą od nowego roku została p. Anna Mucha.
Jaśniejące bielą korytarz i nowocześnie urządzone wnętrza sal lekcyjnych zapraszają do nauki i czekają, aż zabrzmi w nich muzyka.

… a więc zaczynajmy! • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej

   13 marca 2020
   14 marca 2020

   W dniach 13-14.03.2019, w naszej szkole odbędzie się I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej. W ramach festiwalu wystąpi Śląska Nauczycielska Orkiestra Akordeonowa, której koncert...   Więcej

  • Koncert z okazji Dnia Kobiet

   8 marca 2020
   17.00 - 18.30

   8 marca br. (niedziela) w naszej szkole odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpią: Orkiestra Smyczkowa PSM I st. w Raciborzu pod dyrekcją...   Więcej

  • Koncert karnawałowy

   25 lutego 2020
   17.00

   25 lutego 2020 r.(wtorek),o godz. 17.00, w sali koncertowej naszej szkoły, odbędzie się koncert karnawałowy.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR