Warsztaty perkusyjne


W dniu 5 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty perkusyjne, które poprowadził dr Tomasz Rawski. Brali w nich udział wszyscy uczniowie klasy perkusji, którzy z wielkim zapałem stawili się w sali koncertowej o umówionej wcześniej godzinie. Pan Tomasz przywitał uczestników, powiedział parę słów o sobie, po czym rozgorzała walka o to, kto pierwszy zaprezentuje się na scenie. Po krótkiej naradzie rozpoczęliśmy od pracy nad utworem werblowym, na którego przykładzie zostały omówione zarówno zagadnienia techniczne, jak również ogólne tajniki gry na instrumentach perkusyjnych. Wykładowca w zabawny i pouczający sposób omawiał np. właściwą postawę przy instrumentach oraz poprawne trzymanie pałek. Wszyscy uczniowie realizowali podane przez niego ćwiczenia, pozwalające im spojrzeć na to, co znane w nieco inny sposób, jak również poznać to co nieznane. Następnie prezentowali się kolejni uczniowie, każdy z nich na innym instrumencie, by móc poruszyć temat wszystkich instrumentów perkusyjnych, na których naucza się w szkole. Pojawiły się więc: ksylofon, dzwonki, wibrafon, marimba i kotły. Pan Tomasz poświęcił też wiele uwagi zagadnieniom związanym z zachowaniem na scenie, wzajemnym szacunkiem oraz podejściem młodych artystów do swojego kształcenia i wszystkiego nad czym pracują w swej muzycznej sferze życia. Warsztaty zostały zwieńczone występem szkolnego zespołu perkusyjnego, który zaprezentował utwór „Carol of the bells” i zebrał od pana Tomka bardzo pochlebne opinie, po czym wszyscy – z wypiekami na twarzach – udali się do swoich domów.
Zdjęcia w galerii

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej

   13 marca 2020
   14 marca 2020

   W dniach 13-14.03.2019, w naszej szkole odbędzie się I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej. W ramach festiwalu wystąpi Śląska Nauczycielska Orkiestra Akordeonowa, której koncert...   Więcej

  • Koncert z okazji Dnia Kobiet

   8 marca 2020
   17.00 - 18.30

   8 marca br. (niedziela) w naszej szkole odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpią: Orkiestra Smyczkowa PSM I st. w Raciborzu pod dyrekcją...   Więcej

  • Koncert karnawałowy

   25 lutego 2020
   17.00

   25 lutego 2020 r.(wtorek),o godz. 17.00, w sali koncertowej naszej szkoły, odbędzie się koncert karnawałowy.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR