Świąteczny koncert uczniów i absolwentów klasy organów

W piątek, 13.12 2019 r., odbył się doroczny świąteczny koncert międzyszkolny połączonych klas organów PSM I st. w Raciborzu i PSM II st. w Rybniku. Wystąpili uczniowie klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej i współpracującego z nią jej absolwenta – Stanisława Pielczyka. W tym roku liczba występujących oraz uczestniczących w spotkaniu opłatkowym osiągnęła rekordową cyfrę: 22 uczniów i absolwentów klasy organów! Oprócz tego zaproszeni byli również rodzice, rodzeństwo i … absolwenci z własnymi dziećmi! Tradycja naszych organowych koncertów i Opłatków w Raciborzu sięga początków lat dziewięćdziesiątych (1991/92), więc to już impreza nietuzinkowa. Na każdym koncercie oprócz przewidzianych w programie utworów – z dużą ilością utworów świąteczno-kolędowych – znalazły się tzw.”występy-niepodzianki” , takie jak np. śpiew solowy z towarzyszeniem fortepianu lub improwizacja organowa nt. kolędy. Wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem ilości wykonywanych utworów, a także wystroju i akustyki sali koncertowej po termomodernizacji!

 • RELACJE

 • Ogłoszenia

 • Zapowiedzi

  • I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej

   13 marca 2020
   14 marca 2020

   W dniach 13-14.03.2019, w naszej szkole odbędzie się I Śląsko-Opolski Festiwal Akordeonowej Muzyki Kameralnej. W ramach festiwalu wystąpi Śląska Nauczycielska Orkiestra Akordeonowa, której koncert...   Więcej

  • Koncert z okazji Dnia Kobiet

   8 marca 2020
   17.00 - 18.30

   8 marca br. (niedziela) w naszej szkole odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpią: Orkiestra Smyczkowa PSM I st. w Raciborzu pod dyrekcją...   Więcej

  • Koncert karnawałowy

   25 lutego 2020
   17.00

   25 lutego 2020 r.(wtorek),o godz. 17.00, w sali koncertowej naszej szkoły, odbędzie się koncert karnawałowy.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR