Warsztaty fortepianowe z p. M. Serafin

3 lutego 2020 roku, w naszej szkole odbyły się warsztaty fortepianowe z prof. Marią Serafin, wykładowczynią Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, jurorką młodzieżowych konkursów pianistycznych oraz konsultantką szkół muzycznych w regionie śląskim. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10:45 i przeznaczone były przede wszystkim dla uczniów klasy VI – tej cyklu sześcioletniego oraz klasy IV – cyklu czteroletniego, którzy będą reprezentować naszą szkołę na przesłuchaniach CEA. Każdy z uczniów biorący udział w warsztatach mógł doskonalić swój warsztat gry na instrumencie oraz ubogacać swoją wrażliwość na muzykę, którą wykonywał. Warsztaty były bardzo inspirujące zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, którzy bacznie śledzili prowadzone przez Panią profesor zajęcia. Pani profesor dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem, z którego mieli możliwość korzystać uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły. Pani Serafin nawiązywała do zrozumienia języka muzycznego jakim się posługujemy grając na fortepianie, mówiąc, że „muzyka jest mową dźwięków”.

Bardzo dziękujemy prof. Marii Serafin za przeprowadzenie warsztatów z uczniami naszej raciborskiej szkoły i wspólnie miło spędzony czas.

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR