XI Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego

Na to muzyczne wydarzenie PSM I stopnia w Raciborzu wydelegowało grupę dziewcząt z kl. IIIa. Pod kierunkiem p. Agnieszki Patalong dziewczynki przygotowały układ choreograficzny do „Walca”
Wojciecha Kilara z filmu pt. „Ziemia obiecana”. Ów Przegląd Zespołów Rytmiki miał miejsce 3 marca 2020 roku w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach. Tego dnia, tuż po godz. 9-tej, sześć dziewcząt wraz z opiekunkami: p. Gabriela Plura i p. Hanna Rodzoń udało się mini-busem do w/w szkoły w Katowicach. Na miejscu byliśmy ok. godz. 10 30, tam też spotkałyśmy się z p. A. Patalong, która dojechała tam we własnym zakresie. Poprowadzono nas do sali na II piętrze tej szkoły, gdzie udało się p. Agnieszce przeprowadzić próbę taneczną. Również w przerwie
dziewczynki mogły próbnie zatańczyć na scenie. W Przeglądzie brały udział 32 zespoły pomysłowo przygotowane z bardzo różnorodną oprawą muzyczną, ruchową, kostiumową i sceniczną, wykorzystujące rozmaite przedmioty będące poniekąd swoistymi rekwizytami. Reprezentantki naszej szkoły występowały w II turze jako 14 zespół i przedstawiły swój program bardzo pięknie. Na koniec wszyscy uczestnicy tego Przeglądu wspólnie zaśpiewali ku pamięci Emile’a Jaques-Dalcroze’a jego
piosenkę pt. „Mama wszystko wie”. Po udanym występie dziewczynki wraz z opiekunkami udały się do pobliskiego Mc Donalda, gdzie wspólnie spożyły pyszny posiłek, którym dziewczęta były zachwycone. Nadeszła chwila rozstania z p. A.Patalong, która niestety musiała szybciej udać się do
domu. Następnie pojechaliśmy do sosnowieckiego egzoterium, gdzie przez około 1 godzinę mogłyśmy podziwiać wspaniałe egzotyczne rośliny oraz zwierzęta, takie jak krokodyle, węże, jaszczurki, ryby, żółwie i ptaki. Był to niezapomniany punkt tej wycieczki, uwieńczony wieloma zdjęciami, okraszony uśmiechami zadowolonych artystek zasłużenie nagrodzonych za swoją owocną pracę. Kwadrans przed godz. 18-stą szczęśliwie powróciliśmy do naszej szkoły muzycznej kończąc ten
ciekawy wyjazd.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR