Piotr Rutko laureatem konkursu Piano e Forte!

Piotr Rutko z klasy fortepianu p. E. Włosek-Żurawieckiej, po raz drugi został laureatem 1 miejsca w konkursie pianistyczno-teoretycznym Piano e Forte w Wieliczce! Konkurs odbył się 6.03.2020 r. i składał się z kilku etapów: 

Piotr Rutko

Pierwszy etap odbył się w Sali koncertowej przy fortepianie – każdy uczestnik musiał zaprezentować swój wybrany utwór, potem musiał go skomentować, a następnie odpowiedzieć na pytania komisji z dziedziny budowy fortepianu, harmonii i zasad zdobnictwa w muzyce.

Drugi etap odbywał się w Sali teoretycznej przy stoliku – tam uczestnicy odpowiadali na pytania w formie testu, a były to pytania zarówno z dziedziny historii powstania fortepianu, jak i z zasad  i historii muzyki oraz literatury muzycznej (rozpoznawania prezentowanych fragmentów utworu).

Piotruś po raz kolejny poradził sobie ze wszystkim znakomicie i w sobotę, 7.03.2020. zaprezentował swój wybrany utwór: Czteropalcówkę Witolda Lutosławskiego na koncercie laureatów w auli P.S.M I i II stopnia, im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

Gratulujemy!

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR