Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klaji w Raciborzu

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca września odbywa się koncert młodych adeptów sztuki organowej w ramach Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klaji w Raciborzu. Jak co roku są to uczniowie i absolwenci klasy organów raciborskiej i rybnickiej szkoły muzycznej z klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej.

W tym roku wzięło w nim udział czterech uczniów naszej szkoły: Paweł Stroka, Kasia Joszko, Rafał Potracki i Łukasz Sbeczka  oraz dwóch absolwentów kontynuujących naukę w PSM II st. w Rybniku: Magda Pohlmann i Wojtek Zapart oraz troje absolwentów obu w/w szkół: Mariusz Wycisk, obecnie student klasy organów Akademii Muzycznej w Katowicach, Marcin Knura, obecnie student klasy organów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Maciej Somerla, tegoroczny absolwent klasy organów Akademii Muzycznej i Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Koncert jak zwykle był bardzo udany, program niezwykle urozmaicony – od małych do największych dzieł organowych w wykonaniu absolwentów, a publiczność z Ostroga nie zawiodła.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
SAMSUNG DIGITAL CAMERA

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR