Koncert nauczycieli

23 listopada 2021 r., o godz. 17.00, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się – bez wątpienia wyjątkowy – koncert nauczycieli. W roli konfenasjera wystąpił pan Jarosław Spałek, który jednocześnie zaprezentował swój talent wokalny, wykonując brawurowo utwór Boba Thiele i Georga Davida Weissa: What a wonderfull world. Wśród solistów koncertu usłyszeliśmy: p. Katarzynę Starzec-Kawalec (flet), p. Artura Motykę (saksofon), p. Hannę Rodzoń (fortepian), p. Jarosława Pawłowskiego (fortepian) oraz p. Piotra Kucharza (kontrabas). Solistom akompaniował p. Jarosław Pawłowski.
Oprócz wykonań solowych, w koncercie nie zabrakło utworów zespołowych, zarówno wokalnych – wykonanych przez zespół wokalny nauczycieli – któremu akompaniował p. Krzysztof Solik, jak i instrumelntalnych – wykonawcami których byli: zespół smyczkowy oraz orkiestra: „The teacher’s band”. Gościnnie, w koncercie wziął udział także absolwent naszej szkoły Krzysztof Mucha, wykonując na trąbce nastrojowy utwór Nino Rota i Henryego Manciniego: Time for us.
Zróżnicowany repertuar koncertu, od klasyki, do muzyki filmowej i rozrywkowej najwyraźniej spodobał się zgromadzonej publiczności, która owacjami na stojąco nagrodziła wykonawców.

Zdjęcia w galerii
Film z koncertu

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR