Relacja z warsztatów wiolonczelowych – 14.12.2021 r.

14 grudnia, punktualnie o godzinie 14:00, rozpoczęły się w naszej szkole już długo wyczekiwane  warsztaty wiolonczelowe. Gościem warsztatów była pani Anna Banaś, wspaniała wiolonczelistka, kameralistka i nauczycielka, zarówno starszych jak i młodszych adeptów tej sztuki.

Każdy uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności i korzystać z rad pani Ani. Mowa była o prawidłowej postawie ciała podczas gry, dopasowaniu instrumentu, wibracji, gamach, jakości dźwięku. Odbyły się też wspólne ćwiczenia „machania” smyczkiem. Najmłodszym wiolonczelistom ta zabawa tak bardzo się spodobała, że przekształcili ją w małe zawody kto szybciej  i lepiej.

Uczniowie po zakończonych warsztatach byli bardzo zadowoleni, zmotywowani i chętni do działania.  Miejmy nadzieję, że każdy z nich wyniósł z tych zajęć coś wyjątkowego i wykorzysta to w swojej grze.

Pani Annie Banaś z całego serca dziękujemy za poświęcony czas, a szczególnie ten dodatkowy. Pani Ani tak spodobała się praca z naszymi wiolonczelistami, że warsztaty zakończyły się późną wieczorową porą.

Fotorelacja z warsztatów.

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR

Skip to content