P. Elżbieta Włosek-Żurawiecka i p. Piotr Pisarczyk – laureatami nagrody Prezydenta Miasta Raciborza

19 grudnia 2021 r., w RCK Nagrody Prezydenta Raciborza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali nauczyciele naszej szkoły: pani Elżbieta Włosek-Żurawiecka i pan Piotr Pisarczyk.

Elżbieta Włosek-Żurawiecka – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.im. A. K. Szafranków w Rybniku, w klasie fortepianu, a następnie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiowała na Wydziale Wychowania Muzycznego oraz na Wydziale Instrumentalnym, w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. W latach 1993/94 odbyła uzupełniające studia podyplomowe w Konserwatorium Muzycznym w Toulouse (Francja), które zakończyła egzaminem konkursowym zdobywając I miejsce w kategorii organisty koncertowego. Była uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą, m.in. z profesorami: Jean Boyer, M. Torrent, L.F.Tagliavinii Wolfgang Seifen. Jest inicjatorka konkursów organowych w Raciborzu, współorganizatorką słynnych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowanych od 1985 w Rybniku i 1986 w Raciborzu, a w roku 1993 stała się ich dyrektorem artystycznym. Jest także wielokrotną laureatką Nagrody Dyrektora CEA I i II stopnia oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie prowadzi klasę organów i fortepianu w szkole muzycznej w Raciborzu oraz klasę organów w szkole muzycznej w Rybniku. Jej wychowankowie są laureatami wielu konkursów organowych i fortepianowych.

Piotr Pisarczyk – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.im. A. K. Szafranków w Rybniku, w klasie organów pani Elżbiety Włosek-Żurawieckiej, a następnie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale teorii oraz Uniwersytetu Opolskiego na wydziale ekonomii. Od 2008 roku jest nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Raciborzu. W latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora tejże szkoły. Podczas swojej kadencji, przeprowadził szkołę muzyczną przez jej generalny, dwuletni remont, zainicjował wiele szkolnych przedsięwzięć, m.in. cykl: Szkoła Moniuszki Bliżej Gwiazd, zakup nowych instrumentów, wyposażenie szkoły po termomodernizacji, klasy nowych instrumentów (obój, puzon, kontrabas, perkusja) a także dostosowanie szkoły do potrzeb osób NPS. Obecnie pełni funkcję wicedyrektora szkoły i nauczyciela przedmiotów teoretycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: źródło, tj. Tomasz Czech, Mariusz Weidner/Nowiny.pl

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR

Skip to content