Relacja z II Akordeonowego Miechowania w Jastrzębiu

6 maja 2022 r., w PSM I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju, odbyło się II Akordeonowe Miechowanie, w którym udział wzięli uczniowie klas akordeonu, ze szkół muzycznych z: Rybnika, Raciborza i Jastrzębia. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Dlugosch, Grzegorz Stankiewicz i Bartek Siuda, którzy w swoich kategoriach zajęli aż 3 I miejsca – Bartek, Kamil i duet, oraz III – Grzegorz.

Akordeonowe Miechowanie powstało z inicjatywy nauczycieli klas akordeonu: p. Wiesławy Lampert-Szczyry (PSM Racibórz), p. Adriany Broli (PSM Rybnik) i p. Tadeusza Janowicza (PSM Jastrzębie) i przyjęło formę międzyszkolnego konkursu. I edycja odbyła się w kwietniu 2019 roku – w PSM I i II st. w Rybniku. Niestety kolejna musiała czekać na realizację aż 3 lata, ze względu na przerwy w nauce spowodowane pandemią. Każda ma odbyć się w innej szkole, a więc gospodarzem III będzie nasza, raciborska szkoła.
Celem przedsięwzięcia jest: integracja akordeonistów z 3 sąsiadujących szkół muzycznych, wymiana doświadczeń, nabywanie obycia scenicznego, poznanie siedzib innych szkół muzycznych.

Dziękujemy:
Dyrekcji PSM I i II stopnia, szczególnie p. Mariannie Lubińskiej i p. Tadeuszowi Janowiczowi, za gorące przyjęcie, organizację i wspaniałą atmosferę;
Rodzicom za dowiezienie i opiekę uczniów biorących udział w konkursie;
Pani Wiesławie za przygotowanie i zasponsorowanie nagród dla naszych uczniów.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR

Skip to content