RELACJA Z KONCERTU DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Po pięciu latach przerwy, spowodowanej przeprowadzką na czas termomodernizacji szkoły, a potem epidemią COViD-19 –  wróciły w mury naszej szkoły tradycyjne, majowe koncerty dla osób niepełnosprawnych. Na widowni sali koncertowej zasiedli podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niedosłyszących,  DPS Złota Jesień, a także Ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tradycja koncertów sięga roku 2005, a powstały z inicjatywy Elżbiety Włosek-Żurawieckiej przy współpracy nauczycieli naszej szkoły ze wszystkich sekcji.

Na koncercie zaprezentowali się uczniowie  na prawie wszystkich instrumentach, na których uczą się w naszej szkole. Zaśpiewały także dwie wokalistki, które oprócz gry na instrumencie uczęszczają  na zajęcia pozalekcyjne śpiewu. Utwory przeplatane były pięknie deklamowanymi wierszykami o instrumentach przez Marysię Teodorowicz-Tomaszek, a po zakończeniu koncertu słuchacze mieli okazję bliżej poznać instrumenty, a nawet na nich zagrać!

Radość dzielenia się muzyką jest obustronna – uczniowie prezentują poziom swoich umiejętności tuż przed zakończeniem roku szkolnego, a słuchacze mają okazję wysłuchać muzyki na żywo. Oby ta piękna tradycja w kolejnych latach mogła być kontynuowana!

Wystąpili:
Maria Teodorowicz-Tomaszek – narrator
Jarosław Pawłowski – akompaniament.

1. Duet fortepianowy: Piotr Rutko, Victoria Groeger: F. Schubert – Marsz militarny

2. Paulina Halamoda- skrzypce: J. Ellerton – Tarantella

3Oliwia Kielska – wiolonczela: H. Wenzel – „Romans”

4. Marta Pawlik – kontrabas: E.Madeński – “Marzenie”

5. Gabriela Domaradzka – gitara: M. Drożdżowski – “Wakacyjny ragtime”

6. Piotr Rutko – fortepian: W.A.Mozart – Sonata G-dur cz.1

7. Aleksandra Noga – kontrabas: F.Chopin – „Życzenie”

8. Victoria Groeger – fortepian: E. Grieg – „Do wiosny”

9. Karolina Łyko – trąbka: V.Cook – „Vega”

10. Anna Musioł – flet: Blaż Puchar „Smok”

11. Oliwier Łowicki – puzon: J.P.Sousa – „Manhatan Beach”

12.Karolina Kowol – klarnet:  – „Romanza”

13. Kamila Lazar – obój: D.M.Sienkiewicz – Tango

14. Instrumenty perkusyjne – prezentacja PiotrRutko

15. Paweł Stroka – organy: F. Nowowiejski – Epilog z III Symfonii „Lourdskiej”

16.Wokalistka 1 – Karolina Kowol: „Radość z najpiękniejszych lat”(Anny Jantar)

17. Wokalistka 2 – Magdalena Durczok: „Prawie się udało”(z „Księżniczki i żaby”)

Zdjęcia w galerii

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR

Skip to content