Koncert Judyta Pisarczyk Quartet oraz wystawa prac fotograficznych „Magia światła”

7 stycznia 2020 17.00

7 stycznia 2020 r. o godz. 17.00, w naszej szkole odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „MUZYCZNA RESTART” (koncerty na inaugurację nowej sali koncertowej w nowej muzycznej – po modernizacji).
Wystąpi: Judyta Pisarczyk Quartet, w składzie:
Judyta Pisarczyk – wokal
Michał Jakubczak – fortepian
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Stefan Raczkowski – perkusja
Judyta Pisarczyk wraz ze swoim kwartetem wykonuje zarówno autorskie kompozycje jak i standardy jazzowe we własnych, nowych, świeżych interpretacjach. W skład zespołu wchodzą studenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W lipcu 2017 wokalistka zdobyła Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Częścią nagrody Grand Prix Ladies’ Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca 2018. 12 i 13 maja 2018 Judyta wystąpiła na koncertach u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. Występowała między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Opolskiej, 12on14 Jazz Club, Vertigo Jazz Club oraz na zagranicznych festiwalach, między innymi Jazz Time w Estonii. Na swoim koncie ma między innymi 1 miejsce na Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, 2 miejsce na Blue Note Poznań Competition, 3 miejsce na Riga Jazz Festival, nagrodę BEST VOCALIST na International Jazz Festival „Johnny Raducanu” w Rumunii.”(…) Rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej”.
Urszula Dudziak”Świadoma, pełna muzycznej elegancji i niesamowicie rozwinięta improwizatorka. I tak jest to jedynie wycinek talentu, który można odnaleźć słuchając jej debiutanckiej płyty “Koncert w Trójce”.
Łukasz Dębowski Polska Płyta Polska Muzyka”Judyta Pisarczyk będzie zachwycać latami – mam nadzieję, a nawet jestem o tym przekonany. Już czekam na kolejne jej piosenki…”
Piotr Bielawski Ether Jazzu
Koncertowi towarzyszyć będzie:
MAGIA ŚWIATŁA –  wystawa prac fotograficznych autorstwa uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu oraz prowadzącej pracownię fotografii dr Gabrieli Habrom-Rokosz, zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – OFFO’2019 w roku jubileuszowym 180-lecia narodzin fotografii.

fot. Mateusz Legeżyński

fot. Kamila Kaleta

 

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR