klasy: VI c6 i IV c4

Koncert 1:
Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
Arthur Rubinstein (pianista)
Londyńska Orkiestra Symfoniczna
André Previn (dyrygent)
link
Igor Strawiński – „Ognisty Ptak”
Filharmonia Wiedeńska
Valery Gergiev (dyrygent)
link


Koncert 2:
Nikołaj Rimski-Korsakow – Suita Symfoniczna „Szeherezada”
Filharmonia Wiedeńska
Valery Gergiev (dyrygent)
link
Maurice Ravel – Koncert Fortepianowy na Lewą Rękę
Esa-Pekka Salonen (dyrygent) BBC Proms 2010 Philarmonia Orkiestra Jean-Efflam Bavouzet (pianista)
link


Koncert 3:
Fryderyk Chopin – Koncert Fortepianowy f-moll
Charles Richard-Hamelin (pianista)
Filharmonia Warszawska
Jacek Kaspszyk (dyrygent)
link
Sergiej Prokofiew – „Piotruś i Wilk”
Orkiestra Symfoniczna w Vancouver
Bramwell Tovey (dyrygent)
link+ (dodatkowo) animacja
Reżyser: Suzie Templeton Scenariusz: Suzie Templeton, Marianela Maldonado Rok produkcji: 2006r.
link

Koncert 4:
Piotr Czajkowski – Balet: „Dziadek do Orzechów”
The Bolsoi Theatre Orchestra
Aleksandr Kopilov (dyrygent)

link

Koncert 5:
Stanisław Moniuszko – Opera: „Straszny Dwór”
Plenerowy koncert operowy w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju
link


Koncert 6:
Antoni Dworzak – IX symfonia „Z Nowego Świata”
New York Philharmonic’s
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna: „Bajka”
Warszawska Filharmonia
Antoni Wit (dyrygent)
 
Koncert 7:
Henryk Wieniawski Koncert Skrzypcowy Nr 2 d-moll
Bomsori Kim (solistka)
Claude Debussy – „Popołudnie Fauna”
Andrés Orozco-Estrada (dyrygent)

Koncert 8:
Mieczysław Karłowicz – Poemat: „Stanisław i Anna Oświecimowie”
Teatr Wielki w Poznaniu
Piotr Czajkowski – Koncert Fortepianowy b-moll
Marta Argerich (pianistka)
 
Koncert 9:
Gioachino Rossini – Opera: „Cyrulik Sewilski”
Opéra Royal de Wallonie
 
Koncert 10:
Modest Musorgski – „Obrazki z wystawy”
Kurt Masur & Leipzig Gewandhaus Orchestra
Wojciech Kilar – „Orawa”
Motion Trio

Koncert 11:
Heitor Villa Lobos – Bachianas Brasileiras nº5  
Ana Maria Martínez (sopran)
Joaquín Rodrigo – Concierto de Aranjuez (1939)
Danmarks Radio SymfoniOrkestret
Pepe Romero (solista)
Rafael Frühbeck de Burgos (dyrygent)
Perez Prado – „Mambo”
Gustavo Dudamel (dyrygent)
Arturo Márquez – Danzón Nº 2
Gustavo Dudamel (dyrygent)

© 2015 PSM Racibórz, realizacja: JAPR